خرید رابیتس

خرید رابیتس

خرید رابیتس

خرید رابیتس و راویز به قیمت کارخانه تحویل درب ساختمان استان تهران- قیمت رابیتس راویز را از ما بخواهیدو تماس بگیرید

توری رابیتس با ارتفاع ۲ متر و ۴۰ سانتی متر و عرض ۶۰ سانتی متر یک فضای ۱ مترو ۴۴ سانتی متری که با احتساب ۴ سانتی متر تلورانس (تفاضل) معمولا ۱ مترو ۴۰ سانتی متر را پوشش میدهد. بعنوان مثال اگر متراژی برابر با ۱۰۰ متر داشته باشید با ضرب کردن این متراژ در عدد ۱٫۴۰ تعداد توری رابیتس بدست می آید که این عدد برای مذکور ۱۴۰ عدد رابیتس که هر بسته شامل ۱۰ عدد میباشد کلا ۱۴ بسته (دهتایی) مورد نیاز میباشد.

توری رابیتس ، ورق فولادی مشبکی است که از انواع ورق های گالوانیزه گرم از ضخامت ۰٫۲۵ تا ۰٫۵۰ سانتیمتر ساخته شده که با استفاده از مفتول های گالوانیزه  آرماتوربندی بصورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود که باعث جلوگیری از ترک خوردگی در سطح های موردنظر می گردد.

توری رابیتس یکی از مصالحه در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی در کنار دیگر محصولات گروه توفیقی از جمله توری پرسی و توری مش کاربرد های فراوانی دارد.

بهترین قیمت توری رابیتس را میتوانید از گروه تولیدی توفیقی بگیرید.

از مصالح مهم و کاربردی در صنعت ساختمان‌سازی است که در جهت افزایش استحکام و شکل ‌پذیری مصالح ساختمانی دیگر به شمار می‌آید.

درواقع این نوع از توری های فلزی که قطر کمتری نسبت به انواع دیگر دارند در شکل‌پذیری مصالح ساختمانی به چشم می‌خورند، بدین ترتیب که برای انجام طرح های داخلی ساختمان مانند اجرای فونداسیون داخلی و نیز گچ‌کاری و یا برای ساخت نور مخفی درون ساختمان از آن‌ها استفاده می‌شود.

راویز

رابیتس که به اسم راویز نیز شناخته میشود ، یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی میباشد که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد.

در صورت مشاهده نام راویز تعجب نکنید.

قیمت توری رابیتس گروه تولیدی توفیقی

قیمت این توری های رابیتس وابسته به انواع مختلفی که دارند متغیر است.

این توری ها در انواع مختلف که شامل توری هایی با ستون‌های متفاوت و نیز چشمه های متفاوت می‌شود.

این توری ها می توانند ۱۱ ، ۱۳ , ویا ۹ ستون داشته باشند که برای هر یک از این سه نوع توری وزن‌های مختلف در نظر گرفته شده است بنابراین با توجه به تعداد ستون‌ها و نیز وزن درنظرگرفته‌شده برای آن‌ها قیمت هرکدام متفاوت است.

اما برای اطلاع از انواع قیمت تورهای رابیتس کافی‌ست از طریق پل های ارتباطی با مشاورین مجموعه ارتباط پیدا کرده و از آن‌ها بخواهید تا بروزترین قیمت های مربوط به این کالا را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

نکاتی پیرامون خرید تورهای رابیتس

بهتر است قبل از اقدام برای خرید این نوع توری ها ابتدا نوع کارکرد آن‌ها را مشخص کنید چراکه با توجه به نوع توری مورد نیاز شما که می تواند دارای ستون‌ها و چشمه های متغیر باشد قیمت آن نیز متفاوت باشد، بنابراین با تعیین نوع توری مورد نیاز خود می‌توانید در هزینه‌های پرداختی برای آن نیز صرفه‌جویی کنید.

برای اینکار می‌توانید از کارشناسان مجموعه کمک بگیرید، کافی است از طریق شماره تلفن‌های قرارداده شده در این صفحه استفاده کرده و نوع توری فلزی مورد نیاز خود را مطرح کنید.

انواع توری رابیتس :

رابیتس

توری رابیتس دنده بالا

این نوع رابیتس ، مخصوصاً برای ساخت بتن طراحی شده به عنوان قالب گمشده اتصالات ساختمانی بین دو قطعه بتن ریزی استفاده می شود. سطح این رابیتس همراه با ساختار نفوذ پذیر منجر به پیوند تقریباً یکپارچه ای بین بخشهای بتن ریزی می شود.
از خصوصیات این توع رابیتس میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
۱ – بسیار پایدار
۲- پیوند کامل بین بخشهای بتونی
۳- قابلیت انعطاف پذیری بسیار خوب

رابیتس

رابیتس تخت آجدار

به این نوع از رابیتس که به آن رابیتس کلاسیک میگویند ، در میان رابیتس ها کاربرد گسترده ای دارد. این می تواند به عنوان پایه گچ ، عنصر پشتیبانی برای ساخت و ساز سبک یا به عنوان قالب از دست رفته در ساخت بتن برای دستیابی به یک ساختار خشن از مفصل ساخت استفاده شود.
از خصوصیات این توع رابیتس میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
۱ – پیوند مناسب بین ستون ها و بخشهای بتونی
۲ – بسیار قابل انعطاف

رابیتس با دنده های متوسط

این نوع رابیتس برای قالب از دست رفته برای اتصالات ساختمانی.
۱ – پیوند مناسب بین ستون ها و بخشهای بتونی
۲ – قابلیت انعطاف پذیری خوب

همچنین رابیتس در دو نوع سطح و برجسته در دهانه های بزرگتر بکار می رود.

موارد استفاده از توری رابیتس :

جهت اندودکاری روی کانال های کولر و تأسیسات نیز از رابیتس برای اتصال بهتر اندود استفاده می شود.

استفاده از شبکه رابیتس در جهت پیوستگی کامل سطوح دیوارها و همچنین ایجاد بستر مناسب جهت نصب اجرای تأسیسات برقی و مکانیکی و نیز اجرای انواع پلاسترکاری مناسب سیمانی و گچی پیشنهاد و اجرا شده است.

این شبکه باعث پیوستگی عمومی دیوار شده و جلوی هرگونه ترک خوردگی و انفصال را خواهد گرفت.

تناسب تعداد رابیتس خریداری شده با متراژ کاری:

از آنجا که ابعاد توری رابیتس در ایران با استاندارد ۲٫۴۰*۰٫۶ متر می باشد، مساحتی در حدود ۱٫۴۴ مترمربع را پوشش می دهد که با درنظر گرفتن تلورانس، این مقدار معمولا ۱٫۴ مترمربع محاسبه می گردد و با تقسیم متراژ کاری بر این عدد، تعداد رابیتس مورد نیاز بدست می آید و از تحمیل هزینه های اضافی به سازندگان جلوگیری می شود.

بهترین قیمت رابیتس را از ما بخواهیددیگر تعاریف توری رابیتس :

رابیتس یک ورق شبکه ای فلزی است که دارای ظاهری متفاوت با ورق ساده فلزی است و دارای چشمه هایی در اندازه های متفاوت است. رابیتس با نام انگلیسی expanded metal، به واسطه ی مزایای فراوانی که دارد دارای کاربرد های گوناگونی است.
به همین دلیل با چشمه ها و ستون های متفاوتی تولید و عرضه می گردند. از اشکال چشمه های آن می توان به اشکال دایره ای، مربعی و لوزی اشاره کردکه بیشتر مورد استفاده هستند. از دیگر ملاحظات تولید رابیتس، سایز و زاویه ی شبکه های آن هست که بر چگونگی جذب انرژی و نحوه ی پخش آن در ورق تاثیر خواهند گذاشت.
اندازه ی زاویه های شبکه های آن استاندارد خاصی دارد. زاویه های بزرگتر مقاومت کمتری دارند زیرا فضای زیادی درون آن وجود خواهد داشت.
گرچه اگر این زاویه ها خیلی کوچک بشند نیز موجب کاهش مقاومت آن می شود. به همین دلیل لازم است تا زاویه مناسب آن رعایت شود.

رابیتس بر اساس وزن و ستون نیز تقسیم بندی می شود. بر اساس ستون به این صورت که یک برگ رابیتس از تعداد مشخصی ستون تشکیل شده است که دلیل نام گذاری آن نیز همین می باشد. بر اساس وزن چون یک برگ رابیتس بسته به ضخامت ورقی که برای ساخت آن استفاده می شود وزن مخصوص به خود را دارد.

برتری تنوع در ستون ها به سبب موارد کاربرد آن متفاوت می باشدبه عنوان مثال در سقف های کاذب که انتظار انعطاف بیشتری از ورق ها داریم، از ورق های نازک تر و منعطف تر استفاده می کنیم. معمولا برای نمای ساختمان از رابیتس ۱۳ ستونی سنگین تر استفاده می کنند زیرا باید وزن سنگ نما را تحمل کند، اما در سقف های کاذب وزن رابیتس اهمیت چندانی ندارد و در مواردی کار را برای مجری ساخت سخت تر می کند.

از دیگر کاربردهای توری رابیتس:

با توجه به مزایای این ورق مشبک استفاده از آن بسیار گسترده است. عمده مصرف رابیتس در صنعت ساخت وساز است. این ورق مشبک بیشتر برای انجام گچ کاری سقف، سیمان کاری نما و همچنین نگه داری ملات به منظور سنگ کاری استفاده می شود.

به این صورت که ابتدا رابیتس توسط سیم رابیتس بندی به میلگرد متصل می گردد و عملیات کچ کاری برروی آن انجام می شود. رابیتس سقف، به خصوص راویزکاری سقف آشپزخانه و پذیرایی به این صورت انجام می گیرد.

رابیتس در آرک و اوپن آشپزخانه، المان های شهری، ترمیم ترک های ایجاد شده، سقف شیروانی و آلاچیق ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر موارد مورد استفاده از رابیتس می توان به: ساخت قفس های آهنی با مقاومت بالایی که دارد بجای استفاده از توری مرغی است، همچنین سایز مناسب چشمه های رابیتس علاوه بر امکان ورود هوا، آب و نور از ورود موارد دیگر جلوگیری می کند. رابیتس در صنعت مجسمه سازی به خصوص پیکرتراشی از محبوبیت خاصی  در بین هنرمندان برخوردار است.

مجسمه سازان از رابیتس برای فرم دادن سطوح سه بعدی پیچیده و منحنی های مرکب که در آخر با گچ یا خاک رس و یا مواد دیگر پوشانده می شوند استفاده می شود.

رابیتس ها با توجه به سفارش مشتری و نوع کاربرد در وزن های مختلفی تولید می کنند:

رابیتس سبک: رابیتس های با وزن کمتر از ۶۰۰ گرم

رابیتس متوسط: رابیتس های با وزن ۸۱۰ و ۸۴۰ گرم

رابیتس سنگین: رابیتس بالای ۹۰۰ گرم

قیمت رابیتس


رابیتس یکی از مصالحی است که در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی کاربرد های فراوانی دارد. با توجه به اینکه علاوه بر پیمانکاران و مهندسان، مردم عادی نیز باید از ویژگی های مصالح ساختمانی مختلف آَشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند بهترین و مناسب ترین مصالح را برای ساختمان خود انتخاب کنند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی اینکه رابیتس چیست و چه کاربرد هایی دارد می پردازیم و ادامه مزایا و معایب استفاده از آن را بیان می کنیم.

تعریف توری رابیتس و بررسی کاربردهای آن

ورق های فولادی که از ورق گالوانیزه گرم تولید می شود را رابیتس می گویند.

این محصولات معمولا ً از کشش عرضی و پرس کردن ورق های فولادی به وجود می آید که پس از این مراحل آماده ی برش می شود تا به شکل دلخواه برای مصرف در قسمت های مختلف در بیاید. شاید در پاسخ به سوال رابیتس چیست به این سوال برخورد کنید که چرا در ساخت آن از ورق های گالوانیزه استفاده می شود. با توجه به اینکه جنس فولادی این محصولات ممکن است دچار خوردگی شود، باید از محافظ گالوانیکی در ساخت این محصول استفاده شود تا ماندگاری بالایی داشته باشد و در مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را از دست ندهد.
بررسی کاربرد های توری رابیتس در قسمت های مختلف ساختمان سازی

همانطور که اشاره شد کاربرد های فراوان این محصول باعث شده است تا امروزه شاهد استفاده های زیادی از این محصول در قسمت های مختلف باشیم.

به دلیلی مزایایی که این محصول دارد، کاربرد رابیتس در سقف های کاذب بیشترین طرفدار را پیدا کرده است. سازه ای که برای سقف رابیتس در نظر گرفته می شود معمولاٌ از میلگرد و نبشی تشکیل می شود. روی این سازه را با تور های گالوانیزه و گچ می پوشانند. کسانی که قصد استفاده از این تکنولوژی در فضای بیرونی خانه را دارند، می توانند از آن برای ساخت انواع سردر های ورودی و ساخت مجسمه های تزئینی در جلوی ساختمان یا مکان های دیگر استفاده نمایند. یکی از موارد کاربردی این محصولات استفاده از آن ها در ساخت دکوراسیون قسمت های مختلف خانه مخصوصاً آشپزخانه های اپن می باشد.

از دیگر کاربرد های رابیتس می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • استفاده برای گچ کاری و گچ بری

  • پوشاندن تیر آهن و آرماتور در قسمت های مختلف ساختمان

  • پوساندن بتن سیمانی

  • ترمیم ترک های ساختمانی

  • ساخت حجم هایی برای نور مخفی دور سالن هامزایای توری رابیتس

کیفیت بالای این محصولات در کنار کارایی آن ها باعث شده است تا شاهد مزایای بسیار زیاد آن باشیم و این مزایا توانسته است بر استقبال کاربران برای استفاده از آن نیز تاثیر مستقیم بگذارد.

از جمله مزایای رابیتس می توان به در دسترس بودن مصالح اشاره نمود. این ویژگی یکی از مهم ترین مزایای هر مصالح ساختمانی می تواند باشد و باعث تسهیل در روند استفاده از آن در مکان مورد نظر می شود. نصب و استفاده از رابیتس در مواردی که اشاره شد نیاز به مهارت های خاصی ندارد و کسانی که از گچ بری های ساختمانی اطلاعات کافی داشته باشند می توانند به راحتی این محصول را در قسمت های مختلف استفاده نمایند. طرح پذیری بالا یکی از دیگر مزایای این محصولات است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. در کنار این مزایا می توان به قیمت مناسب و اقتصادی آن نیز اشاره نمود که می تواند در مدیریت هزینه ها به افراد کمک نماید.


معایب رابیتس

در کنار مزایای فراوانی که این محصولات دارند، نصب آن ها می تواند معیابی نیز به همراه داشته باشد.

وزن نسبتاً زیاد، مصرف گچ بالا، محدودیت آب و هوایی در اجرای لایه های گچی، سرعت اجرای پایین و … می تواند از معایب رابیتس باشد که مشتریان را به سمت استفاده از محصولات دیگر در ساختمان سازی هدایت می کند.